Dlaczego warto zastosować hydroizolację?


Niestety zapobieganie przenikaniu wody przez ściany zewnętrzne nie jest takie proste. Wynika to z faktu, że żadne systemy ani powłoki nie mogą pomóc w utrzymaniu całkowicie suchych ścian zewnętrznych.
Ponadto właściciel domu powinien wziąć pod uwagę wszystkie mechaniczne przejścia przez ściany, w tym drzwi i okna, wloty i wyloty powietrza, wejścia elektryczne i gazowe, linie klimatyzacyjne, wejścia telefoniczne i kablowe. Hydroizolacja tarasu powinna być przeprowadzona w odpowiedni sposób – jest to naprawdę niesamowicie ważne.

Aby zapobiec problemom z wyciekiem wody, większość konstruktorów stosuje teraz specjalne obróbki blacharskie – paski metalowe umieszczone w obszarach, w których spotykają się dwie płaszczyzny do penetracji ścian zewnętrznych, uzupełniając je innymi elementami ściany. Hydroizolacja balkonu sprawi, że płytki będą odporne na wszelkie uszkodzenia – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Jeśli już zbudowałeś lub kupiłeś dom, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to sprawdzić zabiegi i systemy opracowane specjalnie w celu zatrzymania przenikania wody i wilgoci przez ściany, takie jak nieprzepuszczalne powłoki i cementowe płyty podkładowe.

Zobacz również: hydroizolacja tarasu