Rośliny formowane – żywe ozdoby


Polskie ogrody od zawsze potrafiły wzbudzić zachwyt gości i mijających je przechodniów. W naszym kraju od stuleci w parkach, zieleńcach i ogrodach gościły nie tylko gatunki roślin rodzimych, ale też najróżniejszych sprowadzanych z dalekich stron świata.
Jedną ze wzbudzających większe zainteresowanie form wystroju ogrodu były i są tak zwane drzewka formowane. Kształt tych roślin jest określany i dokładnie formowany przez doświadczonych w swoim fachu ogrodników. Najbardziej spektakularne formy mogą powstawać całymi dniami. Jako drzewka formowane najczęściej wykorzystuje się bukszpany, ostrokrzewy i cisy. Centrum ogrodnicze Kraków. Projektując swój ogród, warto wybrać sklep ogrodniczy, który ma w sprzedaży tego typu drzewka i jego pracownicy są w stanie doradzić, jaka forma i gatunek pasują najbardziej do konkretnego typu ogrodu i jego otoczenia.
Fantazyjnie ukształtowane rośliny nie są domeną jedynie ogrodów. Również wewnątrz domów można hodować specjalnie zminiaturyzowane drzewka – tak zwane bonsai. Forma ta wywodzi się z Japonii. Drzewka bonsai często posiadają niezwykły kształt, będący dziełem ich hodowców, stąd też nierzadko są uznawane za prawdziwe dzieła sztuki. Odwiedzając sklep ogrodniczy w celu nabycia drzewek formowanych warto zapytać, czy są w nim dostępne również bonsai.

Polecane: Kredyty frankowe kancelaria.