Zdrowe zęby to zdrowe serce


Badania ostrzegają, że ponad 90% 18-latków ma próchnicę. Jest to tym bardziej zaskakujące, że deklarujemy, że mamy teoretyczną wiedzę na temat dbania o higienę jamy ustnej. Praktyka okazuje się być inna. Mało kto używa nici do czyszczenia zębów, a stomatolog był ostatnio widziany trzy lata temu.

Dentysta – nie tylko w sytuacjach awaryjnych.

Najczęściej do dentysty udajemy się dopiero wtedy, kiedy odczuwamy ból lub ukruszy nam się ząb. To zdecydowanie za późno! Brak regularnej kontroli powoduje nie tylko to, że leczenie zębów jest kosztowne, ale również może przyczyniać się do poważnych chorób. Dodatkowo stomatolog zaczyna kojarzyć się z bólem i znacznymi wydatkami. Dentysta Warszawa Bielany. Zapominamy, że próchnica może nie dawać objawów, a wczesna diagnoza uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami.

Próchnica – zagrożenie dla całego organizmu.

Nieleczona próchnica to idealne siedlisko do rozwoju bakterii. Stomatolog Warszawa Wola. Drobnoustroje mogą przenikać do całego organizmu, powodując dużo poważniejsze konsekwencje niż tylko utrata zęba lub nieprzyjemny oddech. Mogą być to bakteryjne infekcje dróg oddechowych, ale również zapalenie nerek czy mięśnia sercowego.

Próchnica – problem całej rodziny

Mało kto wie, że próchnicą można się zarazić jak każdą inną chorobą wywoływaną przez bakterię. Korzystanie ze wspólnych sztućców, picie z jednej butelki lub pocałunki mogą prowadzić do zakażenia. Rzadko kiedy myślimy o próchnicy, gdy karmimy dziecko łyżeczką, którą wcześniej oblizaliśmy lub gdy całujemy bliską osobę. Regularne leczenie zębów uchroni nie tylko nas, ale również zminimalizuje ryzyko próchnicy u naszych bliskich.

Podczas najbliższej wizyty zapytaj o możliwości zapobiegania próchnicy. Dentysta z pewnością doradzi Ci, co jeszcze możesz zrobić, aby lepiej zadbać o higienę jamy ustnej swojej i swojej rodziny.

Polecane: śluby i wesela Poznań. Wynajmij salę weselną.